019 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

019

Aktualności

2019-06-14 Ukraińska armia coraz bliżej Doniecka


Ukraińscy wojskowi umocnili się na nowych pozycjach w Marjince – poinformował na antenie radia „Armia FM” rzecznik prasowy 24. Oddzielnej Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy Nazar Ilnicki.

Jak podkreślono w komunikacie, teraz odległość pozycji sił zbrojnych do Aleksandrowki i Doniecka wynosi od 100 do 250 metrów.

„Zwiadowcy brygady weszli do tak zwanej szarej strefy, aby polepszyć swoje pozycje taktyczne i aby podobna dyslokacja „zapewniła większe bezpieczeństwo ludności”, ponieważ teraz będzie znajdować się o wiele dalej od linii styku” – zaznaczył Ilnicki.

Zobacz też: Sytuacja w Donbasie może wymknąć się spod kontroli

W kwietniu 2014 roku władze Ukrainy rozpoczęły operację zbrojną przeciw proklamowanym w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. Negocjacje ws. uregulowania konfliktu odbywają się w Mińsku w ramach spotkań grupy kontaktowej.

Nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski niejednokrotnie podkreślał, że jego kluczowym zadaniem na stanowisku głowy państwa jest zakończenie konfliktu w Donbasie. Stały przedstawiciel Rosji na rozmowach w Mińsku Boris Gryzłow uważa natomiast, że nowe władze w Kijowie nie realizują obietnic przestrzegania rozejmu.


ŹródłoOświadczenie rzecznika Zarządzania Ludowej milicji DRL o sytuacji na 13.06.2019


Oświadczenie rzecznika Zarządzania Ludowej milicji DRL o sytuacji na 12.06.2019WSU ostrzelali Nowu Marjanku z 152 mm haubic biuro Prasowe CNM DRL Opublikowano: 10 czerwca. 2019 r. Ze strony Granitowego gdzie stoją ukraińskie siły zbrojne, w Nowu Marjanku zostałо odddano koło 20 strzałow pociskami kalibru 152 mm. W wyniku ostrzału dwóch prywatnych domów na ulicy Centralnej okazały się zniszczone prawie całkowicie, również ucierpiała mieszkanka wsi, która doznała wstrząśnienia mózgu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego