014 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

014

Aktualności
 


2019-06-04 III wojna światowa: niebezpieczne manewry NATO zwiastują konflikt z Rosją?


Według rosyjskiego eksperta wojskowego Igora Korotczenko, NATO szykuje się do konfliktu zbrojnego, o czym morze świadczyć „szereg sygnałów, pradopodobnie oznaczających przygotowania do działań bojowych”.

Występując na antenie rosyjskiej telewizji redakrtor naczelny pisma "Obrona Narodowa" Igor Korotczenko tłumaczył, że o agresywnych zamiarach Sojuszu Północnoatlantyckiego świadczy podejście sił NATO na możliwie minimalną odległość od rosyjskich granic. Obecnie na terenie państw bałtyckich stacjonują siły brytyjskich i amerykańskich sił specjalnych. Ich podstawowym zadaniem jest, według eksperta, analiza i zbieranie danych o „potencjalnym przebiegu działań wojennych”.

Korotczenko zwrócił uwagę na jeszcze jedną, istotną według niego oznakę tego, że NATO szykuje się do działań zbrojnych. To wysyłanie do Rosji szpiegów, udających turystów zwiedzających kraj. Takie działania były odnotowane przez rosyjskie służby specjalne.

To nie pierwszy raz, kiedy Korotczenko mówi o zagrożeniu wybuchem nowego globalnego konfliktu. Na początku maja ekspert ostrzegał, że Stany Zjednoczone przerabiają scenariusz prowadzenia ograniczonej wojny jądrowej przeciwko Rosji. W taki sposób skomentował on oświadczenie doradcy wiceszefa Pentagonu Davida Trachtenberga, że broń jądrowa niedużej mocy potrzebna jest USA do powstrzymywania Rosji i Ameryka nie zamierza obniżać progu jej zastosowania.


ŹródłoCelem NATO - dywersji przeciwko Rosji! Korotczenko zrobił potężne oświadczenie o sojuszu! (Цель НАТО - диверсии против России! Коротченко сделал мощное заявление об альянсе!)NATO w szoku od tego, jak ich poznałem Rosyjska flota wojenna na BAŁTYKU (НАТО в шоке от того как их встретил Российский военный флот на БАЛТИКЕ )

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego