013 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

013

Aktualności


2019-06-03 National Interest: MiG-35 – „najskuteczniejszy wielozadaniowy myśliwiec”Rosyjski lekki myśliwiec wielofunkcyjny generacji „4 ++” MiG-35 może konkurować z amerykańskim F-35 – pisze „The National Interest”. Pismo zauważa, że MiG-35 został najbardziej efektywnym wielozadaniowym myśliwcem.

Autor artykułu Marc Episcopos zwraca uwagę na takie cechy myśliwca, jak lądowanie w ekstremalnych warunkach, siła ognia, a także zdolność do radzenia sobie z operacjami bojowymi o wysokiej intensywności, które były zbyt trudne dla jego poprzedników. Jest również wyposażony w korpus o zwiększonej wytrzymałości i ulepszone podwozie.

Samolot ten był kulminacją rosyjskiej inżynierii lotniczej i wieloletniego doświadczenia, a dziś jest najskuteczniejszym wielozadaniowym myśliwcem w Rosji – głosi materiał.

Rosyjskie siły lotnicze wykazują rosnące zainteresowanie MiG-35.

Przez wiele lat producent MiG-35 reklamował go jako myśliwiec generacji „4 ++”. „Powiedziałbym, że jest to nowy samolot, który przewyższa naszych zagranicznych konkurentów. Innymi słowy, jest to płaszczyzna poziomu „4 ++” – powiedział niedawno w wywiadzie Ilja Tarasenko, dyrektor generalny firmy Mikojan.

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził tę myśl na konferencji na Kremlu:

Zaznaczę, że najnowszy wielozadaniowy myśliwiec MiG-35 poprawił osiągi samolotu, jest wyposażony w najnowocześniejszą broń, wiecie to lepiej ode mnie, jest gotowy i zdolny towarzyszyć od 10 do 30 celów. Działa nie tylko na powierzchni ziemi, ale także na morzu. To naprawdę ciekawa, wyjątkowa maszyna, można powiedzieć „4 ++”, zbliża się do piątej generacji.


ŹródłoMAKS 2017 - New MiG-35 breathtaking exhibition! - HD  AirguardianMiG-35 | Poligon | T24

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego