009 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

009

Aktualności


2019-05-29 Media: Poroszenko będzie sponsorował radykałówPrzywódca Partii Radykalnej Oleh Liaszko porozumiał się ws. sponsoringu z byłym prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, w którego interesach będzie krytykowanie nowego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przed wyborami parlamentarnymi, donosi publikacja „Strana.ua”, powołując się na źródło.

„Jak poinformowało "Stranę" źródło w Partii Radykalnej, jej lider porozumiał się już ws. nowego sponsoringu z Petro Poroszenką. W jego interesie szef radykałów będzie krytykował Zełenskiego do końca wyborów”, napisano w komunikacie.

Wcześniej Liaszko nazywał Zełeńskiego „uzurpatorem”. Stwierdził także, że dekret Zełeńskiego rozwiązujący parlament był niekonstytucyjny. Wybory do parlamentu ukraińskiego zaplanowano na październik. Jednak Zełenski, po objęciu urzędu, podpisał dekret o wcześniejszym zakończeniu uprawnień Rady i zwołał przedterminowe wybory 21 lipca.

Zełenski wniósł poprawki do postanowienia prezydenta Ukrainy z 2017 roku i usunął z niego punkt o pozbawieniu Saakaszwilego obywatelstwa.

ŹródłoPoroszenko będzie sponsorem radykałów

Порошенко станет спонсором радикалов

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego