008 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

008

Aktualności


2019-05-29 Ultimatum dla Turcji ws. S-400? Ankara komentujeAnkara nie otrzymała ultimatum od Waszyngtonu z powodu umowy kupna rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-400, powiedział turecki minister obrony Hulusi Akar w wywiadzie dla tureckiego kanału Haberturk.

Wcześniej media doniosły, że Stany Zjednoczone przedstawiły stronie tureckiej ultimatum: Waszyngton zagroził wykluczeniem Ankary z programu F-35, jeśli Turcja nie zrezygnuje z rosyjskich kompleksów.

Odpowiadając na pytanie, jak postąpi Turcja, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią sankcje, minister powiedział, że nie zamierza komentować „przypuszczeń”.

„Działamy w pełnej zgodności ze zobowiązaniami, które podjęliśmy” - dodał Akar. Podkreślił również, że Turcja w pełni zapłaciła za dostawę myśliwców F-35 od strony amerykańskiej. Zauważył, że samoloty zostały już dostarczone do Turcji, a piloci uczą się na nich latać.

Stany Zjednoczone twierdzą, że systemy S-400 są niezgodne ze standardami NATO, grożą sankcjami za ich ewentualne pozyskanie i wielokrotnie powtarzały, że mogą opóźnić lub anulować proces sprzedaży Turcji najnowszych samolotów F-35. Turcja jest jednym z uczestników międzynarodowego programu USA w stworzeniu F-35. Turcja wielokrotnie powtarzała, że ​​S-400 nie stanowią zagrożenia dla amerykańskich F-35.

ŹródłoKreml nie wykluczył możliwość produkcji w Turcji części do S-400

Кремль не исключил возможность производства в Турции деталей для С-400

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego