007 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

007

Aktualności


2019-05-29 RCP otworzy świątynię w VästeråsOtwieranie nowych kościołów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Europie będzie kontynuowane, a obecność rosyjskiego prawosławia jest tu bardzo potrzebna, w szczególności w szwedzkim mieście Västerås. O tym powiedział we wtorek rzecznik patriarchy Cyryla, kapłan Aleksander Wołkow, podsumowując wizytę lidera Kościoła Prawosławnego w Strasburgu.

„Regularne otwieranie rosyjskich kościołów w Europie sugeruje, że Rosyjska Cerkiew Prawosławna nie jest tutaj z boku, ale w centrum programu kościelnego”, powiedział Wołkow na konferencji prasowej.

Według niego parafianie Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Europie, którzy są nie tylko emigrantami z Rosji, ale także emigrantami z Mołdawii, Ukrainy, Białorusi i innych krajów, potrzebują nowych świątyń.

Podczas wizyty w Strasburgu w dniach 25-27 maja patriarcha Cyryl poświęcił katedrę Wszystkich Świętych w Strasburgu. Według Wołkowa obecnie w trakcie aktywnej budowy znajduje się kilka innych świątyń Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Europie, w szczególności świątynia na Cyprze (w Limassol) i świątynia w Szwecji (w Västerås), które wkrótce zostaną otwarte.

ŹródłoOtwieranie nowych kościołów Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w Europie będzie trwać

РПЦ создает патриаршие экзархаты в Европе и Азии

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego