005 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

005

Aktualności


2019-05-28 UE rujnuje gospodarkę Ukrainy?Były minister gospodarki Ukrainy Wiktor Susłow oświadczył, że podpisując umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską, Kijów zgodził się na jawnie przegrane warunki. Opowiedział o tym na antenie stacji telewizyjnej „112 Ukraina”.

Według niego główną częścią tej umowy jest ustanowienie strefy wolnego handlu, jednak UE wprowadziła jednocześnie kwoty na ukraińskie produkty, ograniczając ich import.

Susłow oświadczył również, że gospodarka Ukrainy nie jest w stanie konkurować z europejską, ale mimo to Kijów zgodził się współpracować na warunkach przepisów technicznych i standardów przyjętych w Unii Europejskiej.

„Oznacza to, że europejskie produkty automatycznie trafiają do nas bez kontroli jakości, a produkty ukraińskie muszą być certyfikowane pod kątem zgodności z normami UE. Dlatego umowa jawnie została podpisana w sposób nierównoprawny, niekorzystny i dyskryminujący” - powiedział były minister.

Ponadto dodał, że Ukraina ma ogromne ujemne saldo w handlu, którego struktura pokazuje, że z UE napływają gotowe produkty, ale z Ukrainy do Europy płynie prawie jeden surowiec. W szczególności przytoczył przykład wielkoskalowej wycinki lasów dla dostaw do Europy.

„W wyniku tej błędnej decyzji strategicznej nasza gospodarka i przemysł umierają” - powiedział Susłow.

ŹródłoMinister gospodarki Ukrainy w latach 1997-1998 Wiktor Susłow - gość kanału telewizyjnego "112 Ukraina".

Министр экономики Украины в 1997-1998 гг. Виктор Суслов - гость телеканала "112 Украина".
Eks-minister Ukrainy Wiktor susłow powiedział, jak Unia europejska niszczy gospodarkę Ukrainy

Экс-министр Украины Виктор суслов рассказал, как Евросоюз губит экономику Украины

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego