001 - Z Noworosji do całego Świata ..................................................................................................... - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

001

Aktualności

"National Interest" wyjaśnił, dlaczego wojsko USA obawia się „Kalibrów”Rosyjskie pociski manewrujące „Kalibr” mają cechy, które niepokoją marynarkę wojenną zachodnich krajów, pisze The National Interest. Amerykański wywiad zna właściwości techniczne istniejących modyfikacji „Kalibrów”, dodaje publikacja.

Po pierwsze te pociski lecą nisko, prawie ślizgając się nad powierzchnią wody, dzięki czemu unikają wykrycia przez sprzęt radarowy wroga i nie dają celowi wiele czasu na zareagowanie na zagrożenie, zauważa magazyn.

Po drugie „Kalibry” są uniwersalne, można w nie wyposażyć nawet najmniejsze okręty wojenne, takie jak korwety.

Amerykański wywiad zna właściwości techniczne istniejących modyfikacji „Kalibrów”, dodaje publikacja.

W 2015 roku Agencja Wywiadu Marynarki Stanów Zjednoczonych przeanalizowała możliwości „Kalibrów” i zwróciła uwagę na to, że pociski są w stanie zamknąć promień od Francji do Iranu i Kazachstanu.

Skuteczność okrętu wojennego nie jest determinowana samymi pociskami — wymaga to systemów radarowych i systemów sterowania. Jednak na razie „Kalibry” są zdolne przekształcić nawet mały okręt w platformę niszczącą okręty i cele naziemne, pozostają potężnym narzędziem Marynarki Wojennej Rosji — czytamy w artykule.

P.S.: „Dla marynarki wojennej jest opracowywany najnowszy pocisk rakietowy Kalibr-M wysokiej precyzji bazowania okrętowego o maksymalnym zasięgu ponad 4,5 tys. km. Prace nad pociskiem są na etapie badań, sfinansowało je Ministerstwo Obrony Rosji"

The National Interest: почему враги России боятся крылатых ракет «Калибр»

ŹródłoPilne!!!! Putin wydał ROZKAZ o "lądowaniu" Kalibrów!

(Срочно! Путин отдал ПРИКАЗ о "приземлении" Калибров!)Start Calibers

(Пуск Калибров)

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego